Veni Sancte tanévkezdő szentmise Székesfehérváron

2023. szeptember 7-én délután az elmúlt évekhez hasonlóan a katolikus oktatási és nevelési intézmények számára tartott közös Veni Sancte tanévnyitó szentmisén vettünk részt Székesfehérváron, a Prohászka emléktemplomban.

A közlekedési akadályokra készülve idejekorán elindultunk az ünnepségre, s így jó időben megérkezve még parkolóhelyet is simán találtunk iskolánk kisbuszával. A püspöki szentmisére valamennyi egyházmegyés intézményből eljöttek a püspöki iskolabiztosok, pedagógusok, diákok, szép számban megtöltve a Székesfehérvári Egyházmegye legnagyobb templomát.

A gyermekek a szentmise könyörgéseiben a tanárokért, a diákokért (hogy kitartóan végezzék ebben az évben is a tanulmányaikat) és a családtagokért imádkoztak, iskolánkat a felolvasók között Strasser István János képviselte.

A szentmise után Püspök Atyával is volt alkalmunk személyesen találkozni, aki sikeres, eredményes, örömben megélt új tanévet kívánt számunkra. A főpásztor kérte a gyerekektől, hogy legyenek jók, tegyenek jót környezetükben is minél többször, s diákjaink megígérték, hogy a tanulás mellett ezt sem fogják elhanyagolni. Úgy legyen!

 

 

 

További képek a Veni Sancte 2023 galériában!

 

Beszámoló, videó és képek az ünnepélyről a Székesfehérvári Egyházmegye hivatalos honlapján

Csengetési rend

1. óra:           8 – 8.45

2. óra:           9 – 9.45

3. óra:         10 – 10.45

4. óra:         11 – 11.45

5. óra:         12 – 12.45

6. óra:         13 – 13.45

7. óra:         14 – 14.45

Kapcsolat

 7012 Alsószentiván, Béke u. 112.

 info@fatimai.hu

  +36-25/504-710

  www.fatimai.hu

©2021 Fatimai Boldogasszony Általános Iskola

Az oldal sütiket használ a tökéletesebb felhasználói élmények érdekében. Részletekért nézze meg az adatvédelmi nyilatkozatunkat. További részletek.