Iskolánkban már hagyománynak számít, hogy az év végének közeledtével a Kisfaludi Vadasparkba látogatunk egy kisebb csapattal, ahol egy kis önkéntes munkával kapcsolódunk be a Vadaspark mindennapjaiba. Sajnos az elmúlt időszakban többször változtatni kellett a terveken, hol a száj- és körömfájásjárvány miatti lezárások, hol pedig az időjárás okozott nehézséget. Szerencsére végül sikerült olyan időpontot találnunk, amikor a Vadaspark fogadni tud bennünket, és az időjárás is kegyes hozzánk.

Végül június 18-án vágtunk neki a kalandnak, immár a negyedik alkalommal. A kiválasztott hat diák hősiesen tűrte a nem éppen rövid utazást, majd nagy lelkesedéssel vetették magukat a munkába. Bár a megelőző napok esőzései miatt a nagyobb kifutók talaja erősen felázott, így azokba nem tudtunk bemenni, így is jutott számunkra feladat: a fiúk a fűnyírásban segíthettek, a lányok a park tereprendezésében vettek részt, illetve a kifutók üvegbetekintőit tisztították meg. Azért a közvetlen kontaktus sem maradhatott el az állatokkal: a kenguruk mellett a ma már tiktok-sztárrá avanzsált vízidisznó (ismertebb nevén kapibara) etetése és simogatása tette fel a napra a koronát.

Köszönjük Böröczky Rolandnak, az állatkert tulajdonosának a lehetőséget, illetve a kedves fogadtatást a Vadaspark dolgozói részéről. Hálásak vagyunk, amiért a rengeteg gyerekcsoport mellett időt tudtak szánni ránk. Reméljük, hogy munkánkkal hozzá tudtunk járulni a Vadaspark működéséhez. Abban biztos vagyok, hogy a résztvevő diákok számtalan élménnyel gazdagodtak, ami hozzájárult az állatokhoz való hozzáállásuk fejlődéséhez. Reményeink szerint a kialakult kapcsolat a jövőben is működhet, és a következő években is folytatódhat ez a számunkra nagy jelentőségű hagyomány.
További képek a Kisfalud Zoo galériában!
Boros Tamás

